Історія

 

Спокон віків люди гуцульського краю завжди уміли об”єднуватися навколо  прогресивної ідеї, згуртовуватися для спільної праці, як на власне благо так і на користь держави. Особливо добре це прослідковується на прикладі кооперативного руху ще з минулого століття.

В наш час, час економічних перетворень, людина в повній мірі залишилася самотньою з фінансовими проблемами, ошуканою різного роду пірамідальними структурами і банками. Але безвиходу не буває. Цьому прикладом служить заснування на Косівщині кредитної спілки, створеної на кооперативних засадах з метою задоволення потреб її членів у взаємному кредитуванні та наданні фінансових послуг.

З пропозицією про заснування КС „Косівська” виступив п. Петро Микуляк, голова Української Кооперативної Ради Канади під час його візиту до Косова у квітні 1997 року.

Установчі збори членів кредитної спілки відбулись 11 квітня 1997 року. Головою зборів було обрано Володимира Копчука,секретарем – Олену Рудку. Засновницьку Угоду підписали Володимир Копчук, Василь Радиш, Юрій Лепкалюк, Олена Рудка, Зоряна Яремій.

У зборах брав участь голова Правління модельної КС „Самопоміч” з м. Івано-Франківська п. Іван Івасюк, який поділився досвідом організації та становлення його кредитної спілки, основними положеннями кредитної та іншої діяльності спілки.

На Установчих зборах було вирішено прийняти Статут кредитної спілки, засновницьку Угоду і ряд інших нормативно-правових документів.

Головою Правління кредитної спілки було обрано Оксану Довгун.

Збори обрали  Правління спілки у складі: Андрій Лаврук, Анна Гречко-Подольська Михайло Глібчук, Роман Рудник, Лідія Онуфрійчук та секретар кредитної спілки Олена Рудка;

Кредитний комітет спілки у складі: Василь Радиш, Лідія Дубінська, Валентина Сорохан, Надія Юсипчук, Ольга Цьок;

Наглядовий комітет спілки у складі: Зіновій Библюк і світлої пам”яті Софія Кіндра та Іван Кабин.

7 серпня 1998 року кредитну спілку „Косівська” зареєстровано у Косівській районній  державній адміністрації  як громадську організацію з наданням права юридичної особи. У подальшому Оксаною Довгун було здійснено відкриття розрахункового рахунку, реєстрацію в ДПІ, виготовлення печатки, штампа, придбання канцелярських товарів. Немаючи жодних коштів важко було вирішувати організаційні питання. Тому особливо цінним для нас було придбання п. Вірою Сомик найнеобхідніших канцтоварів.

Першим членом кредитної спілки зареєстовано Довгун Оксану Миколаївну.

Перші депозитні вклади зробили: Іванна Сорохан, Лідія Бойчук, Віра Сомик.

Першу позику видано Оксані Рубанюк 21.10.1998 року. Оксана Рубанюк одна з перших підприємців в м. Косові. Кредит  в сумі 600 грн. п. Оксана взяла не з необхідності, а для того, щоб здійснити першу фінансову операцію.

З квітня 1997 р. по серпень 1998 р. всю організаційну та оперативну роботу на громадських засадах виконувала голова Правління Оксана Довгун.

У серпні 1998 р. на роботу в  КС „Косівська” були прийняті бухгалтер Марія Печижак та касир Зоряна Яремій.

Першу заробітну плату працівники КС отримали у березні 1999 р.: голова Правління – 60 грн., бухгалтер і касир – по 30 грн.

З моменту заснування і до червня 2001 р. кредитна спілка свого приміщення не мала, її прихистив у своїй світлиці Конгрес Українських Націоналістів (нині тут Музей історії визвольної боротьби на Гуцульщині). Тут ми працювали до червня 2001 р. поки не відремонтували приміщення, надане нам в оренду.  13 червня 2001 р. ми почали працювати в орендованому приміщенні, яке викупили в грудні 2001 р.

Одночасно з нарощуванням активів спілки та обслуговуванням клієнтів, працівниками КС „Косівська” при допомозі членів Правління, Наглядового Комітету та активних членів спілки проводився ремонт та переобладнання уже власного приміщення.

У вересні 1998 р. в м. Києві проходила ІІІ Світова Конференція Українських кредитних спілок. Голова Правління КС „Косівська” Оксана Довгун була делегатом конференції. У роботі конференції брав участь Президент Світової Кооперативної Ради світлої пам”ті п. Дмитро Григорчук. Разом з дружиною п. Наталією та секретарем Орисею Бурдяк він відвідав КС „Косівська”. Вони взяли участь у розширеному засіданні Правління, яке проходило в приміщенні читальні Москалівської „Просвіти”. Вони відповідали на чисельні запитання членів КС, розповіли про важкий шлях становлення кредитних спілок у США та про досягнуті результати. Ця подія та участь у роботі ІІІ Світової Конференції Українських кредитних спілок голови Правління Оксани Довгун остаточно впевнили нас усіх у тому, що ми розпочали потрібну і важливу справу.

Становлення КС „Косівська” також відбувалося не так легко і швидко. Працівники КС  поряд з обслуговуванням членів спілки займались ремонтом, перебудовою, переобладнанням та придбанням будівельних матеріалів. З часом було придбано ще декілька кімнат, які потребували ремонту і реконструкції. Працівникам КС О. Довгун, М. Печижак, З. Яремій в ремонті та реконструкції приміщення допомагали: Андрій Лаврук, Зіновій Библюк, Роман Кабин, Володимир Довгун, Тарас Фокшей, Василь Братівник, Михайло Печижак, Володимир Яремій, Іван Юсипчук. Праця всіх заслуговує на слова щирої подяки.

Довіра один до одного, взаєморозуміння і повага стали основним девізом працівників і членів кредитної спілки.

Добре підібрані кадри, високо інтелігентні взаємовідносини привернули увагу сотень, а потім і тисяч людей. В КС „Косівська” ви отримаєте не лише фінансову підтримку, але і добру пораду, як краще скористатися з кредиту, як вміло і вчасно його повернути.

Успіх нашої кредитівки з року в рік визначається не тільки якісними послугами для усіх її членів, належним керівництвом, а також і власним успіхом кожного окремого спілчанина, як результат його особистого вкладу.

Сьогодні ми – кредитна спілка зі стабільним фінансовим становищем, бо ми – команда однодумців і професіоналів.

Ми – єдина велика родина і ми працюємо для Вас.

Ласкаво просимо в нашу кредитну спілку „Косівська”.

Share
 

Коментувати

You must be logged in to post a comment.