Знову вклоняємось перед пам’яттю Каменяра

 

Кредитна спілка «Косівська» у Будинку культури м.Косова провела вечір пам’яті Великого сина українського народу І.Я.Франка з нагоди 100-річчя від дня його смерті. Гостями заходу були подружжя франкознавців зі Львова — Богдан та Наталія Тихолози, які понад 20 років присвятили дослідженню життєвого шляху і творчого доробку Каменяра. Попередньо кредитна спілка оголосили конкурс робіт ілюстрацій до творів І.Франка — «Природа рідного краю».

У конкурсі взяли участь студенти Косівського училища декоративно-прикладного мистецтва, вихованці Дитячої школи мистецтв, районного Центру дитячої творчості, учні 11-ти сільських загальноосвітніх навчальних закладів району. Кращі роботи були відзначені сертифікатами на придбання товарів у магазині «Талісман» м.Косова на суми 300, 200, 100 і 50 гривень, а також книгами «І.Франко — дітям», «Дітям про Україну», «Усе про Карпати» і грамотами. Жодна робота, подана на конкурс, не залишилася поза увагою. У залі Будинку культури були виставлені кращі роботи, які вабили багатством і розмаїттям тем, технікою виконання, оригінальним підходом до втілення задуму учасників конкурсу.

Відкрив вечір вступним словом Р.Мартинюк, голова спостережної ради спілки. Голова правління О.Довгун представила гостей — подружжя Тихолозів.

Б.Тихолоз розповів про найважливіші сторінки життєвого і творчого шляху І.Франка, наголосив на надзвичайно потужній працездатності Великого Каменяра, різносторонності його творчого доробку, унікальних лінгвістичних здібностях. Високий рівень освіченості, глибина філософського мислення, активність у громадсько-політичному житті, самовіддана і жертовна синівська любов до рідної землі, жагуче бажання вибороти волю «скованому» українському люду вивели постать І.Франка на рівень великої європейської людини, одного з найвизначніших письменників Європи. Свобода думки і сміливість мрій до останнього подиху незалишали цю визнану і пошановану світом, але зневажену на рідній землі, людину.

Н.Тихолоз красномовно розповіла присутнім про особисте життя І.Франка, його шлюб з Ольгою Хорунжинською, який допоміг зблизити Західну та Східну Україну; про атмосферу і традиції в сім’ї, про підходи подружжя Франків до виховання дітей і їхню подальшу долю.

Вечір пам’яті вели О.Довгун, голова правління спілки, та І.Маковійчук — кредитний інспектор. Хвилюючі слова пам’яті, слова глибокої шани цій непересічній людині звучали зі сцени. Не залишили нікого байдужим і щирі, задушевні слова пісні-посвяти І.Франку, яку виконав автор тексту і музики В.Довгун, член спостережної ради спілки.

Завершився вечір молитвою пам’яті І.Франку, яку провів о.Роман Іванюлик.

Атмосфера вечора спонукала, напевно, кожного, хто був у залі, замислитись про те, який величезний внесок І.Франка в українську і світову культуру, у творення незалежної України.

Його слова «Народ, що не шанує своїх великих людей, не варт звання освіченого народу» повинні стати провідними як для сучасних державотворців, так і для кожного з нас.

Л.Михайлюк, член кредитної спілки.
«Гуцульський край», №40, 14.10.2016 року

Share

Comments are closed

Sorry, but you cannot leave a comment for this post.

Нове на сайті

Інформація на виконання вимог частини 3 статті 23 Закону України «Про споживче кредитування»

Інформація на виконання вимог частини 3 статті 23 Закону України «Про споживче кредитування»...

 

Звітні дані КС «Косівська» за 2020 рік

Баланс (звіт про фінансовий стан) на 31 грудня 2020 р. Звіт про власний капітал за 2020 рік Звіт...

 

Примітки до фінансової звітності за 2020 рік

Примітки до фінансової звітності згідно з МСФЗ за 2020 рік