Знову вклоняємось перед пам’яттю Каменяра

 

Кредитна спілка «Косівська» у Будинку культури м.Косова провела вечір пам’яті Великого сина українського народу І.Я.Франка з нагоди 100-річчя від дня його смерті. Гостями заходу були подружжя франкознавців зі Львова — Богдан та Наталія Тихолози, які понад 20 років присвятили дослідженню життєвого шляху і творчого доробку Каменяра. Попередньо кредитна спілка оголосили конкурс робіт ілюстрацій до творів І.Франка — «Природа рідного краю».

У конкурсі взяли участь студенти Косівського училища декоративно-прикладного мистецтва, вихованці Дитячої школи мистецтв, районного Центру дитячої творчості, учні 11-ти сільських загальноосвітніх навчальних закладів району. Кращі роботи були відзначені сертифікатами на придбання товарів у магазині «Талісман» м.Косова на суми 300, 200, 100 і 50 гривень, а також книгами «І.Франко — дітям», «Дітям про Україну», «Усе про Карпати» і грамотами. Жодна робота, подана на конкурс, не залишилася поза увагою. У залі Будинку культури були виставлені кращі роботи, які вабили багатством і розмаїттям тем, технікою виконання, оригінальним підходом до втілення задуму учасників конкурсу.

Відкрив вечір вступним словом Р.Мартинюк, голова спостережної ради спілки. Голова правління О.Довгун представила гостей — подружжя Тихолозів.

Б.Тихолоз розповів про найважливіші сторінки життєвого і творчого шляху І.Франка, наголосив на надзвичайно потужній працездатності Великого Каменяра, різносторонності його творчого доробку, унікальних лінгвістичних здібностях. Високий рівень освіченості, глибина філософського мислення, активність у громадсько-політичному житті, самовіддана і жертовна синівська любов до рідної землі, жагуче бажання вибороти волю «скованому» українському люду вивели постать І.Франка на рівень великої європейської людини, одного з найвизначніших письменників Європи. Свобода думки і сміливість мрій до останнього подиху незалишали цю визнану і пошановану світом, але зневажену на рідній землі, людину.

Н.Тихолоз красномовно розповіла присутнім про особисте життя І.Франка, його шлюб з Ольгою Хорунжинською, який допоміг зблизити Західну та Східну Україну; про атмосферу і традиції в сім’ї, про підходи подружжя Франків до виховання дітей і їхню подальшу долю.

Вечір пам’яті вели О.Довгун, голова правління спілки, та І.Маковійчук — кредитний інспектор. Хвилюючі слова пам’яті, слова глибокої шани цій непересічній людині звучали зі сцени. Не залишили нікого байдужим і щирі, задушевні слова пісні-посвяти І.Франку, яку виконав автор тексту і музики В.Довгун, член спостережної ради спілки.

Завершився вечір молитвою пам’яті І.Франку, яку провів о.Роман Іванюлик.

Атмосфера вечора спонукала, напевно, кожного, хто був у залі, замислитись про те, який величезний внесок І.Франка в українську і світову культуру, у творення незалежної України.

Його слова «Народ, що не шанує своїх великих людей, не варт звання освіченого народу» повинні стати провідними як для сучасних державотворців, так і для кожного з нас.

Л.Михайлюк, член кредитної спілки.
«Гуцульський край», №40, 14.10.2016 року

Share

Comments are closed

Sorry, but you cannot leave a comment for this post.