Свій за свого

 

Якби зараз Україна обирала людину року, то, беззаперечно, назвали б вояків та волонтерів. Саме тому мені захотілося детальніше дізнатися про роботу волонтерського руху на Косівщині «Свій за свого», центр якого знаходиться в м.Косові, вул.Незалежності, 34, в магазині «Світ техніки», власником якого є Юрій Плосконос. Відповідь на моє прохання назвати лідерів цього руху мене справді здивувала: «У нас немає одноосібного лідера — відповіли мені — у нас кожен має свою ділянку роботи, за яку конкретно відповідає. Ми допомагаємо один одному і тільки спільними зусиллями можна отримати потрібний результат».

Від початку існування цього руху волонтери одягнули і надали необхідну амуніцію, декому навіть неодноразово (одяг має властивість зношуватися), понад 300 призовникам і добровольцям з нашого району. Відправили на фронт десятки тон продовольчих товарів, теплого одягу та медикаментів. Вони одними з перших започаткували виготовлення сухих борщових заправ. Велику вдячність отримали від бійців з фронту за новинку — суху грибну юшку. «Як зварили, наче побували дома в Карпатах» — такі відгуки з передової. Бійці з блокпостів, куди не завжди вчасно можна доправити продукти харчування, дякують за тюбики зі спеціальним вмістом смальцю та гірчиці, який смакує навіть з черствим шматком хліба. Не можу не згадати про те, що один із координаторів волонтерського руху «Свій за свого» Ростислав Мартинюк віддав свій магазин під цех для виготовлення сухих приправ до борщів, а Оксана Довгун придбала сушарку для сушіння овочів. Проте, як зазначили хлопці з волонтерського руху, вони нічого не змогли б зробити без благодійних пожертв небайдужих людей. І показали всю свою документацію, де зафіксовано кожну копійку отриману від громади.

Особливо плідною є Їхня співпраця з працівниками та членами КС «Косівська». Кошти, зібрані на благодійних акціях, організованих кредитною спілкою при підтримці громади м.Косова та членів кредитної спілки, а це складає понад 180 000 грн., були спрямовані на придбання всього того, що є необхідним у важких воєнних буднях, допомагає захистити нашого воїна від каліцтва, а, часом, вирятувати і від смерті.

Акції, які відбувались в Будинку культури були велелюдними. Там всі присутні могли отримати інформацію від волонтерів Ярослава та Уляни Костинюків, Ростислава Мартинюка та безпосередньо від учасника бойових дій Любомира Фокшея — бійця батальйону ім.Генерала Кульчицького.

Хочу звернутися до всіх небайдужих, хто має бажання і можливість: «Давайте свої пожертви саме до цього волонтерського центру. Бо тут є гарантія, що ваші кошти будуть використанні за призначенням,бо коли доводиться чути, що «не даю кошти, бо хто знає куди вони підуть», — то це не про волонтерський центр «Свій за свого», а швидше оправдання перед своїм сумлінням, чому, маючи можливість, не долучаюсь до добровільної пожертви».

15 березня кредитна спілка «Косівська» провела чергову, дев’яту, благодійну акцію, приурочену 150-й річниці від дня народження Андрея Шептицького. В залі Будинку культури зібралося щонайменше 200 осіб. На екрані — благородний образ Митрополита Андрея Шептицького, визнаного українським народом рідним Мойсеєм. Звучить величний і могутній у своїй духовній силі його голос.Присутні,затамувавши подих, слухають молитву за український народ: «Всемогутній та Всеславний Боже! Воздвигни нашу Україну з тяжкої руїни, аби восторжествувала правда Твоя. Господи, пошли Духа свого в серця тих борців, котрі мучаться по тюрмах за правду, за те, що в їх жилах тече українська кров.

Милосердний Боже! Дай волю, єдність, мир і любов нашій церкві і нашому народові. Просвіти серця всіх українців, щоб пізнали шлях, який веде до спасіння України…»

«Чи саме не це ми відчуваємо у своїх серцях сьогодні. І в сьогоднішніх молитвах справжніх українців звучать ці ж слова. Які вони правдиві і які вони щирі! Хіба ж можна здолати, побороти народ, який має такого духовного поводиря, кожне слово якого, написане і виголошене майже сотню літ тому, таке правдиве і таке потрібне нам сьогодні, у дні, коли триває кровопролитна боротьба за свою гідність, за право бути господарями у рідному домі?», — промовляє до зали Оксана Довгун.

Як і впродовж багатовікової боротьби за свободу, Україна знову втрачає своїх найкращих синів. І тепер стає зрозумілим, чому кожне слово послань Митрополита Шептицького лягає на душу і на серце. Його слова є тим голосом совісті, який кличе серця українців через роки: «Упродовж віків темні сили зла намагалися стерти Україну з лиця землі.Рідко який народ у світі пережив стільки страждань, скільки випало на долю України. Але ми відважно боролися за свою віру і вмирали за свою правду, приносили в жертву щонайдорожче — наше життя і клали його на вівтар свободи…»

Майже 75 років минуло з часу пророчого послання великого Митрополита А.Шептицького з далекого Риму до українського народу. А ці слова для нас і тепер є на часі.

Україна знову бореться за свою незалежність, тому молитви Андрея Шептицького за український народ нам такі ж необхідні, як і 100 літ тому.

Лише у єднанні, ставши плече до плеча, ми здолаємо ворога.

Слава Україні! Героям слава!

Любов Різун.

Share

Comments are closed

Sorry, but you cannot leave a comment for this post.