Благодійні акції

 

Сьогодні увага кожного українця прикута до подій на Сході нашої держави. Україна переживає складні часи, а нація живе в очікуванні. Що буде далі? Завтра? За місяць? За рік?

Щодня, щохвилини ці настирливі запитання свердлять наш розум. Найважче приходиться добровольчим батальйонам і військовослужбовцям, які мужньо і віддано стоять на захисті миру та єдності нашої держави.

“Повертайтесь живими, хай збереже вас Бог – звучить в кожній молитві українців. Моляться діти, матері, дружини, увесь український народ. Досить смертей, досить крові, досить сліз рідних, яку ще ціну повинен заплатити український народ за свою свободу” – такими словами розпочала вже шосту благодійну акцію голова правління кредитної спілки “Косівська” пані Оксана Довгун. Але крім молитви ми ще повинні кожної хвилини дбати, щоб наші захисники були забезпечені всім необхідним, продуктами, спорядженням. Вони мають знати і відчувати, що про них думають, дбають і дуже чекають.

Благодійні акції – то не просто акції по збору коштів, тут збираються ті, які люблять Україну, вірять в Бога. Нас кожен раз збирається все більше і більше. Ми тут єднаємось, пробуджуємось знову і знову, спільно долучаємось до доброї справи – збору коштів. Ці кошти дуже добре зі знанням справи використовують волонтери руху “Свій за свого”.

З великим натхненням та винахідливістю готує сценарій до кожної акції пані Оксана Довгун. Запрошує цікавих неординарних людей, вояків АТО і кожного разу на присутніх у залі чекає якийсь сюрприз. Так на благодійну акцію 14 грудня була запрошена Наталія Дзюбенко-Мейс, дружина історика, політолога, випускника Гарварду, дослідника голодомору в Україні Джеймса Мейса. Він відкрив для світу страшну трагічну сторінку історії українського народу. Завдяки його дослідженням світ дізнався про голодомор в Україні. Зал слухав розповідь пані Наталії, затамувавши подих, більша частина присутніх у залі почула це вперше. На грудневу акцію були запрошені діточки, батьки яких воюють на Сході, захищають нас, захищають Україну. Дітки отримали подарунки, все те, чого просили у св. Миколая. Пані Оксана запросила о. Романа і всіх присутніх в залі до щирої молитви за те, щоб батьки цих діточок повернулися живими.

Під час цієї акції було зібрано 38354,00 грн., з них 13802,00 грн. зібрав зал, 4052,00 грн., зібрані прихожанами церкви с. Старий Косів, долучив о. Іван Близнюк, настоятель церкви і 20500,00 грн. пожертва від працівників кредитної спілки та їх родин.

Не менш змістовною була акція 1 лютого 2015 року, де пані Оксана підготувала для нас чудовий сюрприз, а саме: ми змогли поспілкуватися телефоном з о. Ростиславом Спринюком, який служив священником у нашій церкві св. Василія Великого, а тепер служить в церкві м. Маріупіль.
Спливають місяць за місяцем, а кінця війни ще не видно. І кожного дня страшні новини з фронту, де під безкінечними обстрілами отримують тяжкі поранення, каліцтва, а найстрашніше – гинуть наші герої. Дуже вразили слова одного із бійців, які процитувала пані Оксана: “Ми живемо – поки ви нас пам’ятаєте, нас забудуть – і ми помремо, спочатку душа а потім і тіло”. Не забудемо! Будемо йти разом до перемоги. Лише наша єдність здатна зупинити ворога.

Не забули на акції пом’янути всіх наших земляків, хто загинув на Сході, захищаючи наше мирне життя. Під тужливу мелодію “Плине кача” пролунали їхні імена.

Це світлої пам’яті:

  • Лепкалюк Олексій – боєць батальйону “Айдар”, загинув 20 липня в боях за м. Щастя;
  • Андріюк Василь – боєць батальйону “Айдар”, загинув 24 серпня в боях за ст. Луганська;
  • Білик Василь – боєць батальйону “Айдар”, загинув 26 липня в боях за м. Щастя;
  • Самак Микола – боєць аеромобільної бригади – “кіборг”, загинув в боях за Донецький аеропорт.

Воздаймо їм вічну славу і вічну пам’ять.

В пам’ять про загиблих героїв прозвучали чудові вірші Ігоря Маковійчука в авторському виконанні. Неймовірно, скільки душі вкладає у свої вірші молодий поет. І наостанок хочеться сказати про ту велику і таку необхідну зараз для країни справу, яку взяли на себе кредитна спілка і волонтери руху “Свій за свого”. Продумати, організувати і провести такі акції під силу тільки людям з великим серцем – повним любові до людей і до неньки України. Під час цієї благодійної акції на підтримку українських вояків було зібоїрано 22392,00 грн., із них: 11812,00 грн. зібрав зал і 7000,00 грн. зібрала кредитна спілка.

Невимовно хвилюючим і проникливим було звернення – розповідь отця Івана Гопка, капелана УГКЦ про поїздки в зону бойових дій, біль, жах і страхи тієї реальності, в якій перебувають наші захисники. Там вони потребують людського тепла, впевненості в тому, що про них пам’ятають і моляться за них, не менше, як зброї і обладунків. Вони глибоко переконані, що їхня справа є святою, то ж, поряд з матеріальною допомогою наш святий обов’язок – щодня молитися за їхнє спасіння. “Тільки тоді, коли станемо всі разом: вони там, а ми тут –тоді переможемо” – завершив розповідь о. Іван.

(Відео-розповідь о. Івана Гопка, звернення о. Ростислава Спринюка до земляків, а також відео-матеріали про акції кредитної спілки “Косівська” можна переглянути на сайті спілки  і в ютубі в матеріалах Косівського громадського телебачення Дримба ТВ).

Люба Різун

Share

Comments are closed

Sorry, but you cannot leave a comment for this post.