Величава симфонія слова, музики і пісні

 

У гарних українських звичаях відзначили своє професійне свято працівники і члени кредитної спілки «Косівська»: на врочистий захід із відзначення Міжнародного дня кредитних спілок вони запросили письменників і видавців Мирослава Дочинця із Закарпаття та Юрія Николишина зі Львова.

Святочне зібрання відбувалося у Косівській школі мистецтв і вилилось у величаву симфонію літературного слова, музики і пісні. Ансамбль бандуристок цього мистецького закладу привітав письменників Шевченковими та іншими піснями, інспектор кредитівки «Косівська», володар гран-прі першого Всеукраїнського фестивалю на краще художнє читання творів Тараса Шевченка Ігор Маковійчук — своєю новою поезією, член згаданої фінансової установи Володимир Довгун — піснями  на власні слова і музику, акордеоніст Василь Сидорук та скрипаль Назар Павлюк — музичними творами.

За вікнами золотилися, злегка притуманені дрібним осіннім дощиком, краєвиди Карпатських гір, а Мирослав Дочинець і Юрій Николишин вели учасників літературно-мистецького свята вершинами своїх філософсько-письменницьких надбань.

Мирослав Дочинець народився у 1959 році в місті Хусті, в сім’ї учителів. Його батько Іван Юрійович, який із відзнакою закінчив філософський факультет Київського університету, за український націоналізм відбув шість років радянських спецтаборів Мирослав закінчив факультет журналістики Львівського університету.

Автор видань «Гірчичне зерно», «Вічник»,  «Криничар»,  «Горянин», «Многії літа. Благії літа» та ряду багатьох  інших.

У заснованому ним в 1998 році видавництві «Карпатська вежа» у Мукачеві Мирослав як головний редактор і директор підготував і видав протягом п’яти років більше  100 книжок.

Юрій Николишин закінчив економічний факультет Львівського національного університету імені Івана Франка, кандидат економічних наук. Десять років тому заснував видавництво «Апріорі», яке нині є  одним з найвідоміших в Україні і за її межами.  Автор фотоальбомів: «Елегії Львова», «Галицький край», «Загадковий Львів», «Вічна магія Карпат» та «Велич Карпат».

Десять років тому почав писати роман «Бота Фікс», який побачив світ у цьому році. Та, якщо Юрій не написав би надалі навіть жодного літературного твору, його ім’я уже ввійшло у сузір’я найкращих романістів сучасності. Бо не іронізує він з долі своєї нації, а відтворює її духовний шлях споконвіків і донині через її праведників Григорія Сковороду, Андрія Шептицького та інших.

З вершин світогляду письменників учасники святочного зібрання, які не вміщалися у залі, перейшли на інші вершини — вершини здобутків кредитної спілки «Косівська». Ними їх вела голова правління кредитівки Оксана Довгун.

Створена в квітні 1997 року, КС «Косівська» під керівництвом п. Оксани одразу набула динамічного фінансового розвитку, ввійшла у число найкращих в Україні. Оксану Миколаївну неодноразово обирали до керівних органів всеукраїнських асоціацій та об’єднань кредитних спілок. За всі 16 років діяльності цієї фінансової установи Оксана Довгун ніколи не задовольнялася її розвитком на регіональному рівні, а постійно налагоджує співпрацю кредитної спілки з різними міжнародними інституціями в рамках проектів, що фінансуються Євросоюзом та Єврокомісією і є орієнтованими на підтримку малого і середнього бізнесу в сільській місцевості.

— Кредитна спілка «Косівська», — зізналася п. Оксана на згаданому заході з відзначення професійного свята працівників кредитних спілок, — починала свою фінансову діяльність із 600 гривень, внесених 55 засновниками. Нині її активи становлять більше 18 млн. грн., п’ята частина з яких — власний капітал. Чисельність членів спілки наближається до десяти з половиною тисяч чоловік.

У час фінансових потрясінь кредитівка  «Косівська» є однією з небагатьох установ, які надавали і надають кредити фізичним особам. Лише за  дев’ять місяців 2013 року видано 1393 кредити на суму 18 млн. 100  тис. гривень, з  них:

 • на комерційну діяльність — три млн. 300 тис.. грн;
 • на розвиток фермерських і особистих селянських господарств — 50 тис.600 грн;
 • на будівництво, ремонт та реконструкцію нерухомості — 6 млн. 600 тис. грн;
 • на придбання автотранспорту — 764 тис. 800 гр:
 • на інші споживчі кредити — шість млн..  300 тис. грн.

За весь період діяльності не було жодного випадку затримки у поверненні депозитних вкладів, незалежно від того, дотермінове це повернення чи планове.

Окрім надання фінансових послуг,  спілка, в залежності від можливостей, намагається надавати допомогу в різних нагальних потребах як своїм членам, так і в справах громади, для підтримки культурно-мистецьких проектів. Благочинні справи зігрівають серця, додають краплину радості не тільки тим, хто обділений здоров’ям чи має матеріальну скруту, але й тим, хто доброчинні  справи провадить.

За роки діяльності кредитною спілкою надано матеріальних і благодійних допомог:

 • на лікування членів спілки та їх дітей, при нещасних випадках — 30 тис.грн;
 • для ветеранів УПА, людей похилого віку — 25 тис.грн.;
 • на спорудження пам’ятників борцям за волю України — вісім тис. грн.;
 • на спорудження церков Св.Василія Великого і Пресвятої Трійці в м.Косові — 85 тис грн.;
 • для дітей-сиріт, дітей з обмеженими можливостями — 12 тис. грн.;
 • на видання книг і культурно-мистецькі проекти — 40 тис. грн.;
 • для обдарованих дітей, адже вони — успішне майбутнє України, — 20 тис.грн.

Ми зуміли пройти шлях випробування на стабільність та керованість у непростих ситуаціях, що складалися на фінансовому ринку України, на  рівень довіри як до фінансової установи. І приємно, що наша косівська спілка є в числі лідерів кредитної кооперації України та бере активну участь у її розбудові.

Пані Оксана, директор Косівської школи мистецтв, заслужений працівник культури України Тетяна Даниляк, голова спостережної ради КС «Косівська» Роман Рудник, директор виконавчий Надія Юсипчук та інші щиро подякували Мирославу Дочинцеві і Юрієві Николишину за прекрасні хвилини літературної зустрічі з ними.

Директор центральної районної бібліотеки Ярослав Семанишин висловив щиру вдячність правлінню кредитної спілки «Косівська» за доброчинний жест — за закуплені і подаровані для бібліотеки книжки Мирослава Дочинця і Юрія Николишина, а також книжки, випущені у їхніх видавництвах.

Василь Глібчук

Share

Comments are closed

Sorry, but you cannot leave a comment for this post.