Косівщина мистецька

 

Прикарпатський край наче створений  для поетів і любителів прекрасного, бо він сам як пісня, як легенда. Іноді здається, що навіть час тут зупинив свій біг і спраглими очима дивиться  на красу Карпат.

Перлиною особливої краси в цьому Карпатському дивосвіті є Косівщина — самобутня, неповторна, багата на щедрих і талановитих людей, оспівана в піснях і легендах.

Косів здавна заслужено вважається мистецькою столицею Гуцульщини. Тут споконвіку успішно розвиваються усі види народного декоративно-прикладного мистецтва.

Захоплюючу і неповторну мандрівку по мистецькому Косову можна розпочати з музею народного мистецтва та побуту Гуцульщини. У ньому зібрані найрізноманітніші види народного мистецтва Гуцульщини, починаючи з ХУІІІ ст. і до наших днів. Широко представлені різьба та випалювання по дереву, художня обробка металу, художня кераміка, ткацтво, вишивки, одяг, писанки, іграшки. Ці перлини народної творчості приносять усім відвідувачам музею велику радість, свідчать про велику обдарованість гуцулів.

Різьба по дереву – один із традиційних і найпоширеніших видів народного мистецтва краю.

Ліжники, килими, декоративні верети, ткані і вишивані рушники – невід’ємні атрибути (елементи) інтер’єру гуцульського помешкання.

Ліжникарство – один з характерних різновидів народних промислів Косівщини. Витворами народного мистецтва можна не тільки помилуватись, але й придбати для себе цікаву річ у Косові на ярмарку.

Серед численних різновидів багатогранної творчості гуцулів особливе враження справляє Косівська або Покутська кераміка. На різноманітних керамічних виробах зображуються оригінальні сцени з життя народу, церковні, рослинні, анімалістичні мотиви. Традиції славних майстрів сьогодні продовжує молодь.

Share
 

Коментувати


 

Нове на сайті

Кредитна спілка «Косівська» повідомляє про скликання чергових загальних зборів

Кредитна спілка «Косівська» повідомляє про скликання чергових загальних зборів

Спостережна рада кредитної спілки “Косівська” повідомляє про скликання чергових...

 
Фінансова звітність кредитної спілки «Косівська» за 2018 рік

Фінансова звітність кредитної спілки «Косівська» за 2018 рік

БАЛАНС (ЗВІТ ПРО ФІНАНСОВИЙ СТАН) на 31 грудня 2018 р. 161 KB | .xls | Завантажень: 29 ЗВІТ ПРО ВЛАСНИЙ...

 
Висновок (звіт) незалежного аудитора КС «Косівська» за 2018 рік

Висновок (звіт) незалежного аудитора КС «Косівська» за 2018 рік

Висновок (звіт) незалежного аудитора про річну фінансову звітність Кредитної спілки «Косівська»...