Косівщина мистецька

 

Прикарпатський край наче створений  для поетів і любителів прекрасного, бо він сам як пісня, як легенда. Іноді здається, що навіть час тут зупинив свій біг і спраглими очима дивиться  на красу Карпат.

Перлиною особливої краси в цьому Карпатському дивосвіті є Косівщина — самобутня, неповторна, багата на щедрих і талановитих людей, оспівана в піснях і легендах.

Косів здавна заслужено вважається мистецькою столицею Гуцульщини. Тут споконвіку успішно розвиваються усі види народного декоративно-прикладного мистецтва.

Захоплюючу і неповторну мандрівку по мистецькому Косову можна розпочати з музею народного мистецтва та побуту Гуцульщини. У ньому зібрані найрізноманітніші види народного мистецтва Гуцульщини, починаючи з ХУІІІ ст. і до наших днів. Широко представлені різьба та випалювання по дереву, художня обробка металу, художня кераміка, ткацтво, вишивки, одяг, писанки, іграшки. Ці перлини народної творчості приносять усім відвідувачам музею велику радість, свідчать про велику обдарованість гуцулів.

Різьба по дереву – один із традиційних і найпоширеніших видів народного мистецтва краю.

Ліжники, килими, декоративні верети, ткані і вишивані рушники – невід’ємні атрибути (елементи) інтер’єру гуцульського помешкання.

Ліжникарство – один з характерних різновидів народних промислів Косівщини. Витворами народного мистецтва можна не тільки помилуватись, але й придбати для себе цікаву річ у Косові на ярмарку.

Серед численних різновидів багатогранної творчості гуцулів особливе враження справляє Косівська або Покутська кераміка. На різноманітних керамічних виробах зображуються оригінальні сцени з життя народу, церковні, рослинні, анімалістичні мотиви. Традиції славних майстрів сьогодні продовжує молодь.

Share

Comments are closed

Sorry, but you cannot leave a comment for this post.

Нове на сайті

Інформація на виконання вимог частини 3 статті 23 Закону України «Про споживче кредитування»

Інформація на виконання вимог частини 3 статті 23 Закону України «Про споживче кредитування»...

 

Звітні дані КС «Косівська» за 2020 рік

Баланс (звіт про фінансовий стан) на 31 грудня 2020 р. Звіт про власний капітал за 2020 рік Звіт...

 

Примітки до фінансової звітності за 2020 рік

Примітки до фінансової звітності згідно з МСФЗ за 2020 рік